Podłogi i ściany z wyobraźnią


Jak zaaranżować ściany i podłogi w przestrzeni dziecięcej, by stanowiły stonowaną bazę dla kolorowych zabawek, ale nie były nudne. Oto pomysły na ciekawe i praktyczne dodatki. 

Pokoje najmłodszych z natury są pełne kolorów i wzorów. Kiedy jednak marzy nam się balans w otoczeniu, warto pomyśleć nad zbudowanej neutralnej bazy, która zapewni poczucie porządku, a jednocześnie będzie wspierać kreatywny i wypełniony zabawą, odkrywaniem dziecięcy świat. 

Wszystkie dodatki do aranżacji ścian i podłogi pokazane w artykule, łączy jedno: pozwalają szybko odmienić wnętrze, bez konieczności przeprowadzania remontu. 

Harmonię w pokazanym pokoju buduje kolorystyczna baza zastosowana pod postacią dekoracji ścian i podłogi.  Pojawia się zestawienie kolorów: szarość, biel oraz akcenty: czerni i mięty. 

Przyjrzyjmy się bliżej poszczególnym akcesoriom dekorującym podłogi i ściany: 

1. Mata podłogowa MUZPONY to idealna przestrzeń do zabawy, zwłaszcza w jesienne czy zimowe wieczory. Mogą na niej leżeć niemowlęta, ponieważ jest niezwykle przyjemna i ciepła. Większe dzieciaki mają na niej fajny kącik zabaw. 

Ciekawa alternatywa dla dywanu. 
Mata z kolekcji Gwiazda ma średnicę 150 cm. Wykonana jest pikowanej bawełnianej tkaniny. Posiada  ocieplenie (włókno poliestrowe). 

Ściany można fajnie zaaranżować za pomocą kilku wieszaków i organizera. Dzięki nim aranżacje będzie można często zmienić, dopasowując do wieku czy aktualnych zainteresowań dziecka. 

Dziś na miętowym wieszaku wisi Pluszak Pan Nosorożec :-) 


2. Druciana kratka to organizer Mimi od Belmam

Na wykratkowanej części za pomocą haczyków, klamerek można zawiesić akcesoria, w trzech bocznych przegródkach - uporządkować kartki, notesy, zestawy kreatywne itp. 3. Szybkim i prostym pomysłem na dekorację ściany są również naklejki ścienne. Tutaj można zobaczyć magnetyczną naklejkę z miarką od Dekornik
Do naklejki można przypiąć za pomocą magnesów lub metalowych guzików rysunki, zdjęcia itp.Dzięki tak skomponowanej neutralnej bazie, ogrom książeczek, zabawek i drobiazgów dziecka nie wprowadza chaosu do przestrzeni.

Meble - podobnie jak dekoracje -  również mają barwy z bazowej palety (opisanej na początku tekstu): 

Biała szafa - VOX 

Miętowa komoda - SLEEP AND FUN Ps. Wszystkie pokazane dodatki i meble to polskie marki! :-) 
Popularne posty