Relacja z Arena Design i Meble 2017 # Międzynarodowe Targi Poznańskie
Tegoroczne targi kontraktacyjne Meble Polska oraz wystawa arena Design odbywały się w dn. 14-17 marca 2017 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Nie zabrakło światowych premier designu, nowości polskich producentów, interesujących wykładów, warsztatów i prezentacji. To było prawdziwe święto designu! FAM FARA i jej premierowa prezentacja systemu mebli ŁAD projektu Grynasz Studio. 
ŁAD to dużo więcej niż meble o nowoczesnym wzornictwie i doskonałej jakości, to filozofia urządzania wnętrz prywatnych i biurowych oparta na dążeniu do bliskich współczesnemu człowiekowi potrzeb. Możliwości technologiczne idą tu w parze z innowacjami w obrębie znaczenia mebla. Ale o tym więcej niebawem! Miałam bowiem okazję porozmawiać zarówno z przedstawicielem marki Fam Fara, jak z projektantami systemu. Wywiady niebawem pojawią się na blogu. 
ETAP SOFA to marka, która zwabiła mnie na swoją ekspozycję doskonale przemyślaną komunikacją  kolekcji - opartą o mood boardy wyrażające główne trendy związane z aktywnością zawodową i pasjami swoich klientów. 
DOMOSFERA - to inicjatywna MEBLI WÓJCIKMożna było zobaczyć nie tylko najnowsze kolekcje mebli tego niezwykle szybko rozwijającego się polskiego producenta, ale również poznać sposób, w jaki marka "rozmawia" ze swoimi klientami docelowymi - tworząc dostosowany do grupy odbiorców content, jak "Meblowy Poradnik Zakupowy". 

MEBLE WÓJCIK 
MEBLE WÓJCIK 

Ekspozycję najnowszych kolekcji GALA COLLEZIONE widać było z daleka. A to za sprawą "domków"- elementów stoiska, które komunikują jedną z ważnych dla marki wartości... ale na ten temat będzie osobny post, ponieważ udało mi się porozmawiać z Izabelą Stępień, specjalistką ds. komunikacji marketingowej marki Gala Collezione. Gala Collezione

I kawał historii polskiego wzornictwa, czyli marka PAGED. 
Mebelki Pagedu niczym miniatury klasyków, które są obiektem pożądania kolekcjonerów designu. 


Na stoisku Meble BALMA i Meble NOTI można było zobaczyć wystawę "Bye, bye office" i poinspirować się nowoczesnymi, kreatywnymi rozwiązaniami do biur, ale także... poćwiczyć jogę! 


DO_M to polska marka z Dobrodzienia. Meble z DO_Mu są dziełem polskich projektantów, wyłanianych do współpracy podczas konkursów i warsztatów organizowanych przez Dobrotekę, w ramach „Dobrego Tygodnia Projektanta”

Coś dla fanów loftów, stylu industrialnego i skandynawskiego. Marka VEBO LOFT

Marka VZÓRRM58 SOFT nagrodzony podczas targów TOP DESIGN award 2017 w kategorii: Przestrzeń domowa. 
Fot. Centrum Prasowe MTP  

VZÓR VR showroom zrealizowany przy wsparciu Digital Wanderer 
SWARZĘDZ z każdym kolejnym wydarzeniem "odmładza" swój wizerunek. I o ile jeszcze kilka lat temu kojarzył mi się z oszczędną, wyważoną klasyką, to dziś zdecydowanie ten obraz przysłania mi mgła, to znaczy palma ;-) Brawo, dobry zwrot akcji!

PASTE GROUP to moje targowe odkrycie. Na swoim stoisku zaprezentowali wpisujące się w trendy wzory płyt ceramicznych i gresowych. Był nawet uwielbiany przeze mnie od lat słynny motyw z hipnotyzującym spojrzeniem Liny Cavalieri, proj. Fornasettiego.


Barwna ekspozycja Abet Laminati - największego w Europie producenta laminatów dekoracyjnych hpl. Gamę wzorniczą tej marki kreowali tacy projektanci, jak: Alessandro Mendini, Joe Colombo, Karim Rashid, Paola Navone, Konstantin Grcic i in..  


Poza ekspozycją wystawienniczą producentów mebli, podczas Arena Design można było zobaczyć wiele wystaw i wziąć udział w warsztatach.  Zaprezentuję wybrane. 

Polska edycja Interprint Furniture Days 2017 czyli prezentacja (choć bardziej odpowiednie wydaje się słowo performance) marki INTERPRINT, ukazująca transformację perspektyw, stylów życia: trendów w wystroju wnętrz. 
Fot. Centrum Prasowe MTP  

Miałam przyjemność uczestniczyć w sensorycznych warsztatach To czuć! Projektowanie dla zmysłów, które prowadziła Agata Kiedrowicz. W zespołach zaprojektowaliśmy i przeprowadziliśmy badania związane z danym zmysłem oraz ze wsparciem prowadzącej staraliśmy się odpowiedzieć na pytania: Jak pielęgnować pierwotną, sensoryczną wrażliwość, by w ten sam sposób - sensoryczny, empatyczny - kształtować materię? Jak tworzyć produkty i usługi, czerpiąc dane płynące ze zmysłów?


I jeszcze raz Agata Kiedrowicz, tym razem jako kuratorka Wystawy sensorycznych prac absolwentów School of Form podczas arena DESIGN
Podczas Areny Design 2017 można było zobaczyli wystawę Waste Not  (zorganizowaną przez Instytut Kultury Polskiej, Instytut Adama Mickiewicza i School of Form), która chwilę wcześniej prezentowana była na London Fashion Week podczas International Fashion Showcase i zdobyła prestiżową nagrodę kuratorską.


Marka VOX po raz pierwszy zaprezentowała kolekcję mebli SIMPLE. Premierowe spotkanie pod hasłem „Simple Life” poprowadziła psycholog Katarzyna Miller, a partnerami w dyskusji byli: Agnieszka Jacobson-Cielecka - krytyczka, kuratorka i promotorka designu, dyrektorka artystyczna School of Form w Poznaniu, Mateusz Halawa - ekspert w dziedzinie badań konsumenta z ramienia marki VOX oraz projektantka kolekcji Simple - Marta Krupińska. Link do osobnej relacji z wydarzenia, która jest na blogu: SIMPLE LIFE WEDŁUG VOX
Przysiadłam też na chwilę przy Stole Idei, by napisać list do redakcji Design Alive, która podczas targów zaprezentowała nowy layout kwartalnika. Za projekt Stołu Idei odpowiada Grupa Tabanda. Partnerem ekspozycji była firma Barlinek Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu zaprezentował na swojej wystawie najważniejszy dla edukacji studentów proces projektowy, kolekcje mebli i wzorów cyfrowych dedykowane nastolatkom.


Fot. Centrum Prasowe MTP  

Michał Bachowski, zastępca redaktora naczelnego magazynu F5 opowiedział o tym, jak wypromować swoje projekty w sieci - zarówno "tradycyjnymi" sposobami, jak i tymi nieoczywistymi. 

Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie przygotowała stoisko Wydziału Architektury Wnętrz, na którym prezentowała projekty swoich studentów.


Popularne posty