Greenery - kolor roku 2017 w designie i modzie
Pantone Color Institute ogłosił kolor, który zdominuje trendy w modzie i designie w nadchodzącym roku. 
2017 będzie czasem soczystej zieleni! 


"Zieleń wybuchnie w 2017 roku, by przynieść nam nadzieję, za którą wszyscy tęsknimy w tym złożonym krajobrazie społecznym i politycznym". - Leatrice Eiseman, Executive Director, Pantone

Greenery (15-0343) Pantone to odcień, który kojarzy się ze świeżością, początkiem, odradzającym się życiem. Ta żywa, soczysta zieleń z żółtymi tonami jest pełna światła i będzie można ją stosować o każdej porze roku. 
Można ją bowiem zestawiać z innymi barwami o różnych intensywnościach., np. pastelami, tonacjami jaskrawymi, a nawet odcieniami metalicznymi.Za każdym razem Pantone Color Institute wybierając kolor danego roku, przedstawia motywację, która zadecydowała o promocji topowej w danym okresie barwy. Tym razem podkreślono tendencje mocno już obecne we wzornictwie i urbanistyce  i promowane przez przepowiadaczy trendów - jak Lidewij Edelkoort - czyli odwrót ku naturze, konieczność odbudowy wartości, zgubionych podczas skupienia się na formie i funkcji przedmiotów, a nie na ich ideologicznym znaczeniu dla życia człowieka. 
Pantone właśnie w zieleni widzi możliwości przekazania światu sygnału: czas się odnowić. Bujna roślinność przypomina o tym, że pora na głęboki oddech, dotlenie i ożywienie. Im bardziej ludzie są zanurzeni we współczesnym, konsumpcyjnym życiu, tym większe w nich wrodzone pragnienie doznania jedności ze światem przyrody. 

Zieleń to także symbol dążenia do osobistych pasji i witalności.

Popularne posty