Organizacja pracy & organizacja czasu - Darmowe listy TO DO do pobrania!Obowiązków zawsze jest więcej niż czasu potrzebnego na ich wykonanie. Nie lubię czuć presji zadań oraz mieć poczucie, że sprawy stoją w miejscu. Rozwiązaniem tych kłopotów w moim przypadku są listy TO DO, które pozwalają mi planować projekty, budować poczucie, że na wszystko mam przewidziany czas, a praca toczy się dobrym rytmem. Zobacz, może moje listy pomogą również w Twojej organizacji pracy!

Na temat list TO DO pisałam już jakiś czas temu na blogu. Wspomniałam, dlaczego są tak ważne dla mnie:
- ułatwiają, systematyzują pracę
- pomagają zarządzać czasem
- wprowadzają ład i klarowność
- zawsze wiem, w którym punkcie listy jestem, ile przede mną, ile za mną
- dają satysfakcję: uwielbiam patrzeć na zakreślone, wykonane zadania - czuję PRZYROST
- dają poczucie bezpieczeństwa
Zapraszam do lektury całego tekstu: O TYM, ŻE KOCHAM LISTY TO DO I UCZĘ SIĘ MÓWIĆ NIEJak wygląda moje planowanie pracy? 
Po pierwsze swoją pracę planuję w okresach: dniowych, tygodniowych i miesięcznych. A więc rozpisuję zadania, które mam wykonać danego dnia, w danym tygodniu i projekty, na których realizację potrzebuję miesiąca lub które mogę odwlekać w skali miesiąca.

Kluczem do organizacji pracy jest: USTANAWIANIE PRIORYTETÓW 
Niezależnie, czy planuję dzień pracy, tydzień czy miesiąc - zawsze sobie jasno określam kolejność wykonywanych działań i odpowiednio rozpisuję.
Pracę na dany dzień - rozpisuję w kalendarzu. Korzystam z kalendarza LEUCHTTURM, w którym na dany dzień mamy jedną stronę do dyspozycji + okienko na notatki. Na jeden dzień zwykle planuję sobie 1-2 kluczowe zadania. Resztę wpisuje pod kreską - czyli mogę je wykonać lub nie (w tym drugim przypadku moja praca na tym nie ucierpi). Zamykając dzień robię podsumowanie - niewykonane zadania wpisuję na kolejny dzień lub do listy TO DO. Korzystam z dwóch list TO DO - tygodniowej i miesięcznej, które można pobrać klikając w linki:LISTA TO DO NA STYCZEŃ 2016
kliknij w link, aby pobrać listę TO DO na Styczeń 2016

LISTA TO DO TYGODNIOWA - WPISZ ZAKRES DAT:
Kliknij w link, aby pobrać listę TO DO tygodniową


Dajcie znać proszę, jeśli jesteście zainteresowani listami na kolejne miesiące. Popularne posty