15 nawyków ludzi sukcesu
Mam słabość do biografii. Tych pisanych, ale również przekazywanych z ust do ust. Uwielbiam poznawać losy ludzi, którzy na przestrzeni życia stawali przed trudnymi decyzjami, poszukiwali, balansowali na granicy rozsądku, byli freakmi, a ich doświadczenia odbiegają od problemów szarego Kowalskiego (te szare znam z autopsji ;-) ).
Są biografie, które inspirują, pokazują, że na  życie możemy spojrzeć z wielu perspektyw i że nie ma jednej definicji SZCZĘŚCIA, ROZWOJU, MIŁOŚCI, PRACY, PASJI.

Po prostu, ludzie-pociski zwykle obdarzeni są spojrzeniem na świat, które niejednokrotnie wyłamuje się wizji, do której jesteśmy przyzwyczajeni i traktujemy jako względną "normalność". Otwierają oczy, pozwalają skonfrontować zwykłe z niezwykłym, znane z nieznanym....

Pracując w WP.PL prowadziłam dział traktujący o tzw. luksusie :). Mogłam - a wręcz musiałam :-) -  studiować życiorysy milionerów, innowatorów, biznesmenów, którzy w sferze materialnej odnieśli sukces. Ich zawodowe działania, podejście do pracy, pieniędzy i inwestycji - ale również samego siebie - można więc uznać jako inspiracje, kierunki, którym warto przyjrzeć się bliżej.

Piętnaście poniższych punktów stworzyłam na podstawie wielu lektur, biografii, autobiografii ludzi sukcesu. Te 15 punktów powtarzało się, przewijało w wielu życiorysach nazwisk znanych z list Forbesa*:

1. Rozwiązuj problemy kreatywnie
2. Nie przestawaj się uczyć
3. Obracaj porażkę w sukces
4. Nie nastawiaj się na cel, skup się na tu i teraz
5. Uśmiechaj się
6. Uporządkuj sprawy rodzinne
7. Bądź mistrzem organizacji
8. Działaj zamiast dużo gadać
9. Nie trać energii na użalanie się
10. Rezygnuj ze spraw, które w perspektywie nie mają większego znaczenia, albo takich, w których zaangażowanie i poświęcony czas nie są współmierne do oczekiwanego efektu
11. Nie przepracowuj się, odpoczywaj
12. Myśl po swojemu
13. Działaj z pasją
14. Skupiaj się na 1 rzeczy, nie rozpraszaj uwagi
15. Bądź autentyczny/autentyczna

Niby proste i oczywiste, ale robisz tak? 


*Bill Gates, Carlos Slim Helu, Warren Buffett, Amancio Ortega, Liliane Bettencourt, Michael Bloomberg, Mark Zuckerberg

Popularne posty