Robert Majkut na OKK! design czyli What is design?

Robert Majkut i jego mapa myśli pt. What is design?  


Cudne, pozytywnie kolorowe tulipany z showroomu Luminosfera

Po prawej proj. Patrycja Sapiełkin-Strupiechowska, która zaprojektowała przestrzeń szkoleniowąProwadząca spotkanie Olga Kisiel-Konopka, właścicielka OKK! design

 Fot. Lidia Skuza 

Prezentacja „DESIGN – REDEFINICJE" Roberta Majkuta była jednym z ważniejszych punktów OKK! design – V edycji spotkań z dobrym wzornictwem. Nie jedynym. Jak zawsze było wiele rozmów, wykładów i rozważań o designie, projektowaniu w szerszym znaczeniu - jako czymś, co zmienia ludzi i ich sposób widzenia i użytkowania przedmiotów.

27 maja br. w warszawskim Centrum Wyposażenia Wnętrz – Domoteka, odbyła się V edycja cyklu szkoleniowo-konferencyjnego OKK! design. W evencie wzięli udział przedstawiciele branży wnętrzarskiej, architekci, projektanci i miłośnicy dobrego designu.

Podczas piątego spotkania z dobrym wzornictwem zaprezentowano najnowsze kolekcje mebli i oświetlenia dostępne na polskim rynku. Gości i partnerów powitała pomysłodawczyni imprezy Olga Kisiel-Konopka z agencji OKK! Gwiazdą spotkania był projektant światowego formatu – Robert Majkut. Jego prezentacja „DESIGN – REDEFINICJE" wzbudziła ogromne zainteresowanie i była cytowana przez słuchaczy, a większość mówców nawiązywała do niej w swych późniejszych wypowiedziach. Wykład Roberta Majkuta traktował o idei projektowania, wskazywał kierunki współczesnego wzornictwa, a przede wszystkim skłaniał do refleksji i zadumy nad sensem tworzenia przedmiotów, które powinny być sztuką użytkową, a nie tylko sztuką, zamkniętą w muzealnej gablocie.

Maciej Bojanowski z Mebel RUST przedstawił nowe kolekcje, trendy rynkowe i innowacyjne materiały w kuchni. Daniel Welfel z Andrew Lucas Warsaw opowiadał o projektowaniu nowoczesnych technologii we współczesnych wnętrzach. Agata Rauch przybliżyła zebranym nowości potargowe producenta oświetlenia Luci Italiane, a także zaprezentowała topową włoską markę Terzani. Produkty obu firm znajdują się w ofercie warszawskiego showroomu z oświetleniem – Luminosfera. Galerie Venis reprezentował właściciel - Cezary Czub, który opowiedział o bestsellerach i nowościach w ofercie hiszpańskiej fabryki płytek ceramicznych VENIS. Jego prezentacja poświęcona była również tematowi trendów we wzornictwie oraz nowościom technologicznym. Opiekun architekta w Boconcept – Paulina Szelemetko - pokazała gościom nowości duńskiej marki – serię mebli ogrodowych.

O powiązaniu mody i designu opowiadały: Krystyna Odolińska twórczyni marki KOD i Ewa Ambroziak właścicielka butiku N1 SPACE.

Za aranżację przestrzeni podczas spotkania z dobrym wzornictwem odpowiadała proj. Patrycja Sapiełkin-Strupiechowska.

Kolejne spotkanie OKK! design odbędzie się jesienią 2015. Informacji na jego temat należy szukać na:
www.olgakk.pl

Popularne posty