DESIGN: Marsala kolorem roku 2015


Od 1990 roku Instytut kolorów Pantone ogłasza Kolor Roku. Tak wytypowana barwa zyskuje rozgłos i promocję - każda szanująca się marka wnętrzarska chce pokazać, że mieści się w trendach. 


Projektanci i eksperci z Pantone Kolorem Roku 2015 obwołali Marsalę. Muszę przyznać, że byłam zaskoczona, kiedy ta wieść obiegła świat projektowania. Uwielbiam go! Jak dla mnie to idealnie zrównoważona mieszanka fioletowego i czerwonego, która podnosi poziom wyrafinowania i luksusu w przestrzeni. Nic dziwnego, że wkracza również do świata mody - można go w interesujący sposób wykorzystać i w ubiorze, i w makijażu. 

Z czym łączy się Marsala?
Doskonale współpracuje z: szarościami, zielenią, błękitem, brązami. 

Sofa - MAYA 2 seat sofa Pantone 18-1438 Marsala z oferty marki Brabbu
Lampa -  Ronde Pendant by Oliver Schick for GUBI
Zegar - Nelson Starburst Clock by Vitra
Torebka - Chanel bag
Lakier do paznokci - Essie w odcieniu: In Stitches

Jak Marsala ma szansę zaistnieć we wnętrzach? Na wiele sposobów. Znalazłam kilka inspirujących aranżacji, w których właśnie kolor roku 2015 nadaje rytm. Oto one:


Fot. apartmenttherapy.com

Kadr niczym ze starego filmu. A to zasługa koloru ściany, który podkreśla szlachetny styl staroci umieszczonych na jego tle. Jak widać Marsala nie znosi konkurencji - i pozostałe zastosowane tu kolory dla równowagi są jasne, rozbielone, pastelowe. 


Fot. apartmenttherapy.com

Zostańmy jeszcze na chwilkę w temacie staroci, bo dobrze im w towarzystwie Marsali. Sztuka również czuje się dobrze w takim mariażu. Fot. apartmenttherapy.com

Nie tylko ściany można ubrać w Marsalę. Podłogę również! 


Fot. VOGUE

I okna! 


Fot. Pixers

Moje serce skradła ta sofa. Choć antykiem nie jest, to dzięki Marsali może go z powodzeniem udawać. Trzeba przyznać, że kolor ten ubiera w szlachetność  Nadaje przedmiotom aurę dostojności i powagi w pozytywnym znaczeniu. Nie ma żarów - to uosobienie spokojnej, wyważonej strony piękna. 


Fot. Pixers

Na zakończenie - zbliżenie na detal. Jak już wspomniałam Marsala dobrze się czuje w sytuacjach poważnych - bo całkiem serio dodaje im odświętnej, niesamowitej oprawy. 

Popularne posty